Blogger news

like my art

banner

wtorek, 24 maja 2011

Światło


Energia i światło zjawiają się w życiu niespodziewanie, po to by wziąć pod lupę nasz dotychczasowy dorobek i zrobić nam w życiu totalną rewolucję. Po to by pojąć, że cała sztuka polega na tym, aby wejść we współbrzmienie z własnym wnętrzem, poczuć w sobie światło, stać się obecnym, bez wartościowania czegokolwiek i kogokolwiek. Tylko wtedy uzyskamy dostęp do wewnętrznej mądrości. Ważne że jestem, liczy się bycie...

2 komentarze:

Mirosław pisze...

Kiedyś już widziałem ten obraz i napisałem do niego komentarz. skojarzenia, które budzi on we mnie nie zmieniły się, więc napiszę ten komentarz ponownie.
Stare, mądre księgi kabalistyczne mówią, że Świat powstał ze światła wychodzącego od Stwórcy. Światło to poprzez system światów duchowych, schodzi do świata materialnego i dociera do nas poprzez sfiroty, czyli coś w rodzaju filtrów, które przepuszczają tylko pewną małą porcję światła Stwórcy, odpowiednią do naszego poziomu rozwoju. Całego światła Stwórcy nie możemy zobaczyć ponieważ jest ono, podobnie jak światło Słońca, białe, zawiera wszystkie kolory i tak potężne, że może nas oślepić i dlatego musimy odbierać je w małych porcjach zwanych kolorami. Określenie - światło, jest tu oczywiście symboliczną przenośnią. Chodzi raczej o pewien rodzaj energii, mocy, którą my odbieramy poprzez nasze zmysły jako różnego rodzaju doznania, przyjemności, rozkosze itp. Brak owych doznań, czyli zło i cierpienie, jest po prostu brakiem światła Stwórcy. Artyści tacy jak Monika, dzięki swojej wrażliwości potrafią w sposób bardzo głęboki dostrzegać owo światło, czyli piękno i urok tego świata i podobnie jak Stwórca poprzez sfiroty, tak i oni przez swoje dzieła, przekazują je nam w porcjach odpowiednich do poziomu rozwoju odbiorcy.

mokimoni pisze...

Chyba lepiej nie mogłeś tego ująć... Dziękuję :)

Reklamuj się

Witajcie w autorskiej galerii Moniki Kowalczyk. Pasjonatki rękodzieła z Radomia. Dlaczego warto polubić moją stronę? Po pierwsze: Bo jestem niesamowicie pozytywnie zakręconą osobą. A po drugie: Bo drugiego takiego łobuza, pasjonatki, zaklętej czarownicy ;) nie ma!!!!