Blogger news

like my art

banner

poniedziałek, 6 czerwca 2011

DrzewoTym postem chciałabym przekonać was abyście nigdy pochopnie nie oceniali żadnego obrazu. Obraz z pozoru wyglądający nijak, przedstawiający drzewo jak powyżej, nie jest obrazem o drzewie :)  Dzieje się tak, ponieważ nasza percepcja jest bardzo subiektywna, ograniczona pięcioma zmysłami i w zasadzie nie odzwierciedla tego co dziej się na zewnątrz nas. W zasadzie to mamy bardzo mały dostęp do tego co dzieje się "poza nami", dlatego warto czasami przyjrzeć się procesom jakie zachodzą w przyrodzie, gdyż tam kryje się wielka mądrość. Tak jak z drzewa opadają liście i na nowo zakwitają tak człowiek wznosi się i opada. Tak jak rośliny usychają i na powrót rosną, tak człowiek doznaje cierpień by w końcu dojść do punktu w sercu i poznać prawdę. Patrz na drzewo jak na budowę całego wszechświata. U jego podstaw jesteśmy my w naszym świecie materialnym, odgrodzeni barierą, a naszym celem jest wspinaczka po tym drzewie na sam jego szczyt. Miłej wędrówki zatem :)
_________________________________________________________________

This post I would like to convince you that you never rashly not assessed any image. Image apparently looking nohow, showing the tree as above, there is not a picture of a tree:) This is because our perception is very subjective, limited by the five senses, and in principle does not reflect what is happening outside of us. In fact, we have very little access to know what goes on outside of us, so we have to try to look at the processes that occur in nature, because there lies a great wisdom. As leaves fall from the tree and re-bloom as a man rises and falls. Just as the plants wither and grow back, so a man experiences pain to finally get to a point in the heart and know the truth. See the tree as a  build the entire universe. We are  at its base, in our material world, barred barrier, and our goal is to climb the tree on the summit itself. Have a nice trip :)

2 komentarze:

Mirosław pisze...

Taka wspinaczka nie zawsze jest łatwa. zdarzają się gałęzie, które zatrzymują nas po drodze, szarpią kolcami, albo zasłaniają światło do którego się wspinamy, albo są tak oślizgłe, że łatwo z nich spaść. Dobrze jest wiedzieć, że gdzieś obok wspina się ktoś, kto może podać rękę:)

mokimoni pisze...

Masz rację, ale póki co wspinam się sama...

Reklamuj się

Witajcie w autorskiej galerii Moniki Kowalczyk. Pasjonatki rękodzieła z Radomia. Dlaczego warto polubić moją stronę? Po pierwsze: Bo jestem niesamowicie pozytywnie zakręconą osobą. A po drugie: Bo drugiego takiego łobuza, pasjonatki, zaklętej czarownicy ;) nie ma!!!!