Blogger news

like my art

banner

czwartek, 27 października 2011

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego
Wszystko, co człowiek robi i wszystko co dzieje się w naszym świecie, wynika z pragnienia. Skała, która się nie porusza, również, pragnie zachować swój kształt. Roślina pragnie kwitnąć. Tęskni za światłem i wzrasta w jego kierunku. 
Słonecznik jest właśnie takim kwiatem, ślepo podążającym za światłem. W biologii ten ruch nazywa się fototropizm dodatni.


Tylko my ludzie utraciliśmy tą zdolność. Zamiast tego ślepo podążamy za egoizmem. Nie potrafimy wyjść z pudełka, a nawet jeśli próbujemy to robimy to kosztem innych. Taka jest natura człowieka, tak został stworzony. 


Czy Bóg się pomylił? Otóż nie. Egoizm i cierpienia, których doznajemy w tym świecie zostały nam dane z miłości, gdyż Stwórca będąc nieskończonym dobrem pragnie tylko dobra i tylko po to abyśmy w końcu poczuli Jego światło i dobro i zapragnęli na nowo z nim połączyć.

So, follow the light :)


Brak komentarzy:

Reklamuj się

Witajcie w autorskiej galerii Moniki Kowalczyk. Pasjonatki rękodzieła z Radomia. Dlaczego warto polubić moją stronę? Po pierwsze: Bo jestem niesamowicie pozytywnie zakręconą osobą. A po drugie: Bo drugiego takiego łobuza, pasjonatki, zaklętej czarownicy ;) nie ma!!!!