Blogger news

like my art

banner

środa, 2 stycznia 2013

Witajcie w Nowym Roku


Jak się czujecie w Nowym Roku :D Długo myślałam o tym co napisać i czego Wam życzyć. Zazwyczaj ludzie życzą sobie spokoju i zdrowia. Spokój rozumiany jako spokój od wszystkiego i wszystkich to zastój, brak rozwoju i śmierć. Życzę Wam zatem dużo zdrowia aby stawić czoła wyzwaniom, rozwoju no i spokoju, ale tego wewnętrznego.
Na koniec opowiem Wam jeszcze pewną legendę. Zastanawialiście się kiedyś nad tym dlaczego Jerozolima jest takim świętym miejscem? Tam miało miejsce wiele wydarzeń opisanych w Torze. Dlaczego tam Salomon zbudował świątynię? Dlaczego akurat tam?
Otóż:

"Było raz dwóch braci, którzy mieszkali po dwóch stronach wzgórza. Bracia odziedziczyli po ojcu polu i z niego żyli, sprzedając plony i dzieląc zysk równo pomiędzy sobą. Raz, podczas żniw, jeden z braci nie mógł spać w nocy. Myślał sobie: 'Czy to naprawdę sprawiedliwe, że mój brat i ja równo dzielimy zyski z naszego pola? Ja mam rodzinę i gdy się zestarzeję, zatroszczą się o mnie moje dzieci. Mój brat jest samotny. Kto zajmie się nim, gdy będzie stary? To nie w porządku, że dzielimy się równo - potrzeby mojego brata są większe niż moje. On powinien dostawać więcej'. By nie zawstydzać swojego samotnego brata, wstał w środku nocy i zaniósł ładunek zboża do jego stodoły po drugiej stronie wzgórza.

Bezdzietny brat leżał w łóżku i także nie mógł zasnąć. Miał podobne myśli. 'Czy to sprawiedliwe, bym dostawał tyle samo, co mój brat? On musi wykarmić tyle osób, podczas gdy ja muszę wyżywić tylko samego siebie! On powinien dostawać większą część'. I pod osłoną nocy bezdzietny brat także wstał i zaniósł porcję zboża do stodoły swego brata.
Następnego ranka obaj bracia stwierdzili, że porcja zboża, którą każdy dał drugiemu cudem 'powróciła'. Sytuacja powtórzyła się następnej nocy i ponownie, rankiem, obaj bracia spostrzegli z radością, że choć oddali porcję zboża, wróciła ona do nich. Trzeciej nocy bracia spotkali się na wzgórzu - każdy z porcją zboża. Gdy się zobaczyli, zrozumieli 'cud', który dokonał się dwóch poprzednich nocy. Objęli się, a ich wzajemna miłość wzniosła się na nowe poziomy".
Żydowska tradycja mówi, że to właśnie wzgórze później stało się Wzgórzem Świątynnym, a w miejscu w którym bracia się spotkali znajdowało się "Najświętsze Świętych".

W Nowym Roku też życzę Wam takiego cudu Miłości, bo tylko Miłość wyzwala i łączy. Miłość czyni z nas Ludzi.
Zapraszam także tu
Legenda o dwóch braciach

Brak komentarzy:

Reklamuj się

Witajcie w autorskiej galerii Moniki Kowalczyk. Pasjonatki rękodzieła z Radomia. Dlaczego warto polubić moją stronę? Po pierwsze: Bo jestem niesamowicie pozytywnie zakręconą osobą. A po drugie: Bo drugiego takiego łobuza, pasjonatki, zaklętej czarownicy ;) nie ma!!!!